TERAPIA- NA CZYM POLEGA?

IMG_0979pr Podczas pierwszej wizyty terapeuta przeprowadza szczegółowe badanie pacjenta. Różni się ono od znanego pacjentom typowego badania lekarskiego. Terapeuta przeprowadza dokładny wywiad, testy kliniczne oraz analizę postawy ciała, następnie zapoznaje się z wynikami badań obrazowych (rentgen, rezonans magnetyczny, USG itp), o ile Pacjent takie posiada.

Na czym polega terapia?

Terapeuta traktuje ciało jako układ mechaniczny, a leczenie polega na przywróceniu prawidłowych relacji pomiędzy poszczególnymi elementami tego układu. Celem terapii nie jest działanie przeciwbólowe- byłoby to jedynie leczenie objawowe. Terapia polega na poszukiwaniu przyczyn bólu (bądź innych objawów) oraz ich likwidowaniu. Tylko zrozumienie prawdziwej istoty problemu pozwala na jego rozwiązanie, co prowadzi do wyleczenia Pacjenta (oczywiście mowa tu o określonych schorzeniach o podłożu mechanicznym, mających źródło w narządzie ruchu jak np. dyskopatia).

IMG_0989p

 

IMG_0979pr

Na czym polega terapia?

Podczas pierwszej wizyty terapeuta przeprowadza szczegółowe badanie pacjenta. Różni się ono od znanego pacjentom typowego badania lekarskiego. Terapeuta przeprowadza dokładny wywiad, testy kliniczne oraz analizę postawy ciała, następnie zapoznaje się z wynikami badań obrazowych (rentgen, rezonans magnetyczny, USG itp), o ile Pacjent takie posiada.

IMG_0989p

 

 Z punktu widzenia Pacjenta terapia polega na różnych technikach manualnych oraz ćwiczeniach nakierowanych przede wszystkim na tkanki miękkie (mięśnie, powięzie, więzadła, torebki stawowe itd.)
W przypadku niektórych chorób (np. autoimmunologicznych, reumatycznych), których leczeniem zajmują się lekarze specjaliści, terapia jest dopełnieniem tego leczenia i pozwala na znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawienie możliwości ruchowych i usprawnienie pacjenta oraz poprawienie komfortu życia codziennego. Często w takich przypadkach dzięki fizjoterapii udaje się spowolnić postęp choroby.
 

Tak prowadzona terapia pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby. Terapeuta kładzie również duży nacisk na profilaktykę i ergonomię, tzn. uczy pacjenta na czym polega schorzenie, jakie czynniki je wywołują i nasilają. Dobrze poinformowany Pacjent wie jakich czynności, ruchów czy pozycji powinien unikać aby nie dopuścić do nawrotu. Można to porównać do INSTRUKCJI OBSŁUGI własnego kręgosłupa / ciała.
 
Terapia prowadzona jest według ściśle określonych wytycznych z użyciem nowoczesnych metod cenionych na całym świecie.

Używamy wyłącznie SKUTECZNYCH i BEZPIECZNYCH metod terapeutycznych.  Potwierdzeniem tego są nasi zadowoleni Pacjenci, którym dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyli.